بین ایمیدرو و وزارت راه امضا شد:

تفاهم نامه احداث باند دوم جاده تربت حیدریه- رشتخوار- خواف سنگان

عصر معدن- تفاهم نامه احداث باند دوم جاده تربت حیدریه- رشتخوار- خواف سنگان به طول ۱۴۳ کیلومتر بین ایمیدرو (شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران) و وزارت راه و شهرسازی (شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور) امضا شد.;

تفاهم نامه احداث باند دوم جاده تربت حیدریه- رشتخوار- خواف سنگان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشست مشترک با خیراله خادمی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، سعید محمدزاده و سرمایه گذاران منطقه سنگان، گفت: با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده در این منطقه (17.5 میلیون تن کنسانتره و 15 میلیون تن گندله)، حداقل 25 میلیون تن جابجایی بار صورت خواهد گرفت که در حال حاضر، بخش ریلی 7 میلیون تن ظرفیت دارد.

  وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای جا به جایی مواد معدنی، خطوط جاده ای و ریلی توسعه خواهند یافت که این امر نیازمند تامین 250 میلیارد تومان اعتبار، طی 3 سال است.

  غریب پور اظهار داشت: ما به عنوان ایمیدرو در کنار سرمایه گذاران خواهیم بود. ایمیدرو 20 درصد از این میزان سرمایه را تامین می کند و 80 درصد دیگر توسط سرمایه گذاران به نسبت سهمشان از تولید پرداخت می شود. وی افزود: از مسئولان منطقه انتظار داریم فضای لازم را برای فعالیت سرمایه گذاران و رفع مشکلات احتمالی فراهم کنند.

  سهم 50 درصدی وزارت راه

  خادمی معاون وزیر راه نیز در این مراسم گفت: شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ردیف بودجه دارد و سهم 50 درصدی خود را در قالب طرح های تملک دارایی های سرمایه ای و موافقتنامه های مبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور تامین می کند.

  وی ادامه داد: طبق تفاهم نامه، این شرکت نسبت به انجام مطالعات و نقشه های اجرایی، آزادسازی و تملک اراضی واقع شده در مسیر، انجام تشریفات مناقصه و انتخاب پیمانکار، دستگاه نظارت و غیره اقدام خواهد کرد.

  سرمایه گذاری در مناطق محروم

  سعید محمدزاده، مدیرعامل راه آهن در این جلسه گفت: صرف هزینه در حوزه ریلی، نوعی سرمایه گذاری در مناطق محروم محسوب می شود و سرمایه گذاران از مزایای مربوطه بهره مند خواهند شد.

  وی ادامه داد: از جمله این مزایا، اینکه به ازای هر تن کیلومتر باری که از حمل و نقل جاده‌ای به حمل و نقل ریلی منتقل شود معادل ریالی 35 سی‌سی سوخت و به ازای هر نفرکیلومتر معادل ریالی 20 سی‌سی سوخت صرفه جویی می شود و به سرمایه گذاران تعلق می‌گیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات