برگزاری همایش طرح احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس جنوب کرمان

عصر معدن- همایش طرح احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس جنوب کرمان با حضور جمعی از مدیران برگزار شد.;

برگزاری همایش طرح احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس جنوب کرمان
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از شاتا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با اشاره به وجود 263 فقره پروانه اکتشاف، 137 فقره پروانه بهره برداری و گواهی کشف معدن و در حوزه صنایع معدنی نیز 50 فقره جواز تاسیس و 14 کارخانه فرآوری مواد معدنی در جنوب کرمان، گفت: بهترین و مهمترین اتفاق در این حوزه ایجاد اشتغال پایدار در جهت رونق اقتصادی منطقه است.

  مروجی فرد در ادامه گفت: علیرغم پتانسیل های عالی که در زمینه معادن در منطقه جنوب کرمان وجود دارد، مشکلات زیرساختی از جمله نبود برق، نداشتن سرمایه برای راه اندازی معادن و تامین وثیقه برای دریافت تسهیلات، مواردی است که موجب ایجاد مانع برای پیشرفت منطقه می باشد.

  در این جلسه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و صندوق بیمه سرمایه گذاری معادن کشور در بحث تامین زیرساخت های مورد نیاز، خصوصا برق مورد نیاز معادن همچنین فعالسازی معادن و اکتشافات در حوزه معادن جنوب کرمان قول مساعد دادند.

  لازم بذکر است این نشست با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، مجری طرح های کوچک مقیاس شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، رئیس صندوق بیمه سرمایه گذاری معادن ایران، رییس سازمان زمین شناسی استان کرمان، رئیس خانه معدن استان کرمان و جمعی از معدنکاران جنوب کرمان، همایش طرح احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس جنوب کرمان برگزار شد.

  در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ با حضور حداکثری بین معدنکاران و مسئولین مربوطه انجام شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات