توسعه مناسبات ایران و فرانسه در بخش علوم‌زمین

عصر معدن- نشست معرفی و ارائه دستاوردهای پروژه‌های بین‌المللی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.;

توسعه مناسبات ایران و فرانسه در بخش علوم‌زمین
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از شاتا  این نشست که با حضور برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی و جمعی از متخصصین زمین شناسی داخلی و خارجی برگزار شد، معرفی و بررسی راهکارهای مناسب به منظور پیشبرد پروژه‌های TRIGGER و TRICLASS بررسی شد‌.
  همچنین در این نشست، آغاز پروژه TRICLASS که پروژه ای سه ساله با هدف تربیت نیروهای متخصص و حرفه‌ای در زمینه علوم‌زمین است، به طور رسمی کلید خورد.
  شایان ذکر است، پروژه تریگر یک پروژه بین‌المللی با موضوع زمین‌شناسی، ژئودینامیک، زمین‌لرزه و منابع معدنی است که در حال حاضر در ایران به منظور تدوین برنامه‌های آینده تریگر در ایران و مشخص کردن موضوعات پژوهشی مشترک و برنامه‌های تبادل دانشجو و استاد، و تدوین مسیرهای آینده برگزار می‌شود.
  پروژه TRIGGER به منظور همکاری‌های بین دانشگاهی در رشته علوم زمین بین دانشگاه‌های فرانسوی و ایران از سال 95 آغاز شده و این کنفرانس فرصت مناسبی برای محققان علوم زمین است تا مطالعات انجام شده بر روی ایران را با دانش ‌پژوهان دیگر به اشتراک گذارند و به تبادل نظر در مورد نتایج بپردازند.
  سومین کنفرانس بین‌المللی TRIGGERبا همکاری دانشگاه‌های فرانسوی و ایرانی در تاریخ 16 تا 18 مهر 98 در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار خواهد شد.
  همراه با کنفرانس کارگاه آموزشی استفاده از داده‌های ژئودتیک اینسار ( InSAR) در مطالعات ژئودینامیک در تاریخ 13 تا 15 مهر برگزار می‌شود و همچنین دو بازدید صحرایی از گسله شمال زنجان و معدن سرب و روی انگوران در نظر گرفته شده است.
  همچنین، نخستین کنفرانس بین‌المللی تریگر، اردیبهشت 1396 در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و دومین کنفرانس نیز در آبان 1397 در دانشگاه تهران برگزار شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر