ترامپ برای قرارداد تجاری با چین آماده نیست

عصر معدن- ترامپ نسبت به مشاورانش در مورد یک قرارداد تجاری با چین کمتر خوشبین بوده و در حالی که عقیده دارد چین برای رسیدن به یک قرارداد آماده است، ولی او هنوز برای بستن قرارداد آماده نیست.;

ترامپ برای قرارداد تجاری با چین آماده نیست
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از  تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مقامات ارشد کاخ سفید نگرانی‌ها در مورد ضعف رشد اقتصاد جهان را رد می کنند و می‌گویند علی‌رغم یک هفته بی‌ثبات در بازارهای اوراق قرضه جهان، ریسک رکود بسیار پایین است. آن ها تأکید دارند جنگ تجاری با چین هیچ آسیبی به آمریکا نزده است.

  ترامپ گفت: «ما بسیار خوب عمل می‌کنیم، مشتریان ما ثروتمند هستند، من مالیات را به‌شدت پایین آورده‌ام و جیب مردم آمریکا پر از پول است».

  ترامپ نسبت به مشاورانش در مورد یک قرارداد تجاری با چین کمتر خوشبین است و می‌گوید در حالی که عقیده دارد چین برای رسیدن به یک قرارداد آماده است، ولی او هنوز برای بستن قرارداد آماده نیست.

  وی اشاره کرد که کاخ سفید دوست دارد پکن اول اعتراضات هنگ کنگ را حل و فصل کند.

  ترامپ گفت: «اول باید مسئله هنگ‌کنگ به شیوه بشردوستانه حل شود. به نظر من این برای قرارداد تجاری خیلی خوب است».

  لری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید گفت: «نمایندگانی از دو کشور طی 10 روز آینده با هم گفتگو می‌کنند. اگر این جلسه‌ها موفقیت‌آمیز بود آن وقت برای آمدن مقامات چین به آمریکا برنامه‌ریزی می‌کنیم تا مذاکرات را برای پایان دادن به این جنگ تجاری ادامه دهیم. به نظر می‌رسد این جنگ ریسکی احتمالی برای رشد اقتصاد جهان است».

  علی‌رغم متوقف شدن گفتگوها و خطر عوارض بیشتر و سایر محدودیت‌های تجاری در اقتصاد جهان، کودلو در فاکس نیوز اعلام کرد که آمریکا شرایط خوبی دارد.

  کودلو گفت:« هیچ رکودی در راه نیست،  مصرف‌کنندگان کار می‌کنند، درآمد آنها رو به افزایش است، آنها در حال خرج کردن و پس‌انداز کردن هستند».

  این اظهارات پس از یک هفته نگرانی در مورد تأثیر رکود احتمالی آمریکا بر بازارهای مالی بیان شد. در این هفته مقامات دولت آمریکا مطمئن نبودند که اقتصاد طی کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 پابرجا بماند. دموکرات‌ها اعلام کردند سیاست تجاری ترامپ یک ریسک کوتاه‌مدت شدید به وجود آورده است.

  بازارهای سهام آمریکا هفته گذشته از ترس رکود سقوط کردند، هر سه شاخص عمده آمریکا 3% در روز چهارشنبه پایین آمدند. فدرال رزرو آمریکا و 19 بانک مرکزی دیگر سیاست‌های مالی خود را آسان‌تر کرده‌اند که بزرگترین تغییر از رکود 2009 تا حالاست.

  پیتر ناوارو، مشاور تجاری کاخ سفید، این ایده را که بی‌ثباتی هفته گذشته یک نشانه هشداردهنده بود رد کرد و گفت: پویایی خوب اقتصادی سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کند پول‌های خود را به آمریکا بیاورند.

  ناوارو گفت: «ما قوی‌ترین اقتصاد دنیا را داریم و پول برای بازار سهام وارد کشورمان می‌شود».

  رشد تولید کارخانه ای در آمریکا آرام شده و سرمایه‌گذاری تجاری کاهش یافته است. این آرام شدن رشد خبر بدی برای ترامپ است. وی سعی دارد تلاش خود را برای بردن انتخابات 2020، بر عملکرد اقتصادی‌اش استوار کند. ترامپ هفته گذشته به رأی‌دهندگانش گفت چاره‌ای جز رأی دادن به او ندارند تا بتوانند شغل و سرمایه‌گذاری‌هایشان را حفظ کنند.

  بتو اورورکه، یکی از کاندیداهای دموکرات ریاست جمهوری گفت:«من می‌ترسم این رئیس‌جمهور اقتصاد جهان و اقتصاد آمریکا را به رکود بکشاند».

  وی از دولت به‌خاطر عدم امضای یک قرارداد با چین انتقاد کرد و گفت:«واضح است که هیچ استراتژی برای برخورد با جنگ تجاری بدون آسیب‌رساندن به کشاورزان و مصرف‌کنندگان آمریکا وجود ندارد».

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار