آینده نقره تحت تاثیر بازارهای جهانی

عصر معدن- در طی هفته‌ای که گذشت، روند قیمتی نقره در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود اما به طور کلی نقره روندی نسبتاً صعودی داشت.;

آینده نقره تحت تاثیر بازارهای جهانی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» در هفته گذشته روند قیمتی نقره از میانگین 14.5300 دلار به ازاء هر اونس در تاریخ در تاریخ 10 دسامبر سال 2018 میلادی، به میانگین قیمت  14.5800 دلار به ازاء هر اونس در تاریخ 14 ماه دسامبر سال میلادی جاری، معامله شد.
  گروه تحلیلی کارگزاری سی ولکس در گزارشی نوشت: به نظر می‌رسد خواص پرکاربرد بودن فلز گرانقیمت نقره در صنایع مختلف، همچنین ارزانتر بودن قیمت فلز نقره نسبت به طلا، علاوه بر امتیاز نقره که مامنی امن برای سرمایه‌گذاری در شرایط بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود، همواره عاملی است که اقبال سرمایه‌گذاران به خرید نقره را در بازارهای جهانی به همراه داشته و همین امر نیز آینده قیمتی این فلز ارزشمند را در بازارهای جهانی تحت تاثیر خود قرار داده و می‌دهد.

  تحلیل تکنیکال نقره
  با توجه به شواهد ملاحظه شده در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد روند بلندمدت نقره صعودی خواهد بود. در هفته گذشته در بازارهای جهانی، روند قیمتی نقره صعودی بود و برای هفته آینده، این پیش‌بینی وجود دارد که با احتمال زیادی این فلز گران قیمت روندی صعودی داشته باشد.
  در این صورت اگر نقره بخواهد فلز گران قیمت نقره بخواهد روندی افزایشی داشته باشد، با عبور از نزدیکترین مقاومت مهم و تاریخی خود یعنی 14.7000 دلار با احتمال زیادی تا سطح مقاومتی مهم و تاریخی 15.0000 دلار به ازای هر اونس نیز افزایش خواهد یافت. در غیر اینصورت، چنانچه روندی نزولی داشته باشد، با عبور کردن از نزدیکترین ساپورت مهم خود که 14.5000 دلار است، احتمال اینکه‌ تا خط حمایت تاریخی و مهم  14.0000 دلار به ازاء هر اونس نیز نزول یابد، وجود دارد.

  در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد نقره در این هفته روندی صعودی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه شود. این در حالی است که گواه های موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات