خیز نقره برای جلب توجه سرمایه‌گذاران

عصر معدن- طی هفته‌ای که گذشت، روند قیمتی نقره در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، ولی به طور کلی نقره روندی کاملا صعودی داشت.;

خیز نقره برای جلب توجه سرمایه‌گذاران
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن»، گروه تحلیلی کارگزاری سی ولکس در این زمینه نوشت: در هفته گذشته روند قیمتی نقره از میانگین 14.6750 دلار به ازای هر اونس در تاریخ در تاریخ 24 دسامبر سال 2018 میلادی، به میانگین قیمت  15.2950 دلار به ازای هر اونس در تاریخ 28 ماه دسامبر سال میلادی جاری، معامله شد.
  در هفته گذشته، به گزارش گروه تحقیقات سایت Kitco، از بین نظر سنجی انجام شده در بین فعالان بازار، تعداد 1204 نفر در نظرسنجی‌ها شرکت کردند که از بین این افراد 43 درصد پیش بینی نمودند که قیمت نقره در سال آتی میلادی روندی رو به رشد خواهد داشت.
  به نظر می‌رسد که خواص پرکاربرد بودن فلز گرانقیمت نقره در صنایع مختلف، و همچنین ارزان تر بودن قیمت فلز نقره نسبت به طلا، علاوه بر امتیاز نقره که مامنی امن برای سرمایه‌گذاری در شرایط بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود، همواره عاملی است که اقبال سرمایه گذاران به خرید نقره را در بازارهای جهانی به همراه داشته و همین امر نیز آینده قیمتی این فلز ارزشمند را در بازارهای جهانی تحت تاثیر خود قرار داده، و می‌دهد.

  تحلیل تکنیکال نقره
  با توجه به شواهد ملاحظه شده در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد  روند بلندمدت نقره صعودی خواهد بود. در هفته گذشته در بازارهای جهانی، روند قیمتی نقره صعودی بود و برای هفته آینده، این پیش‌بینی وجود دارد که با احتمال زیادی این فلز گرانقیمت افزایش داشته باشد.
  در این صورت اگر نقره بخواهد فلز گرانقیمت نقره بخواهد روندی افزایشی داشته باشد، با عبور از نزدیکترین مقاومت مهم خود یعنی 15.7000 دلار، با احتمال زیادی تا سطح مقاومتی مهم و تاریخی 16.0000 دلار به ازای هر اونس نیز افزایش خواهد یافت. در غیر اینصورت، چنانچه روندی نزولی داشته باشد، با عبور کردن از نزدیکترین ساپورت مهم خود که 15.0000 دلار است، احتمال اینکه‌ تا خط حمایت تاریخی و مهم  14.5000 دلار به ازای هر اونس نیز نزول یابد، وجود دارد. 
  در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد نقره در این هفته روندی صعودی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه شود. این در حالی است که شواهد موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می‌کند.

  نمودار قیمتی نقره در چند سال گذشته به صورت زیر است:

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر