سیر صعودی نقره ادامه دارد

عصر معدن- در هفته‌ای که گذشت، روند قیمتی نقره در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، اما به طور کلی نقره روندی نزولی داشت. به نحویکه در هفته گذشته روند قیمتی نقره از میانگین ۱۵.۷۰۵۰ دلار به ازاء هر اونس در تاریخ در تاریخ ۲ ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی، به میانگین قیمت ۱۵.۴۴۰۰ دلار به ازاء هر اونس در تاریخ ۴ ژانویه سال میلادی جاری، معامله شد.;

سیر صعودی نقره ادامه دارد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» گروه تحلیلی کارگزاری سی ولکس در گزارشی نوشت: در هفته گذشته، به گزارش گروه تحقیقات سایت Kitco، از بین نظر سنجی انجام شده در بین فعالان بازار، تعداد 1204 نفر در نظرسنجی‌ها شرکت نمودند، که از بین این افراد 43 درصد پیش بینی کردند که قیمت نقره در سال آتی میلادی روندی رو به رشد خواهد داشت.
  به نظر می‌رسد که خواص پرکاربرد بودن فلز گرانقیمت نقره در صنایع مختلف، همچنین ارزان تر بودن قیمت فلز نقره نسبت به طلا، علاوه بر امتیاز نقره که مامنی امن برای سرمایه‌گذاری در شرایط بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود، همواره عاملی است که اقبال سرمایه گذاران به خرید نقره را در بازارهای جهانی به همراه داشته است، و همین امر نیز آینده قیمتی این فلز ارزشمند را در بازارهای جهانی تحت تاثیر خود قرار داده، و می‌دهد.

  تحلیل تکنیکال نقره
  با توجه به شواهد ملاحظه شده در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد که روند بلندمدت نقره صعودی خواهد بود. در هفته گذشته در بازارهای جهانی، روند قیمتی نقره صعودی بود و برای هفته آینده، این پیش‌بینی وجود دارد که با احتمال زیادی این فلز گرانقیمت افزایش داشته باشد.
  در این صورت اگر نقره بخواهد فلز گرانقیمت نقره بخواهد روندی افزایشی داشته باشد، با عبور از نزدیکترین مقاومت مهم خود یعنی 15.7000 دلار، با احتمال زیادی تا سطح مقاومتی مهم و تاریخی 16.0000 دلار به ازاء هر اونس نیز افزایش خواهد یافت.
  در غیر اینصورت، چنانچه روندی نزولی داشته باشد، با عبور کردن از نزدیکترین ساپورت مهم خود که 15.0000 دلار است، احتمال اینکه‌ تا خط حمایت تاریخی و مهم  14.5000 دلار به ازاء هر اونس نیز نزول یابد، وجود دارد. 
  در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد که نقره در این هفته روندی صعودی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه گردد. این در حالی است که گواههای موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات