روند صعودی نقره ادامه دار خواهد بود

عصر معدن- در طی هفته‌ای که گذشت، روند قیمتی نقره در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، ولی به طور کلی نقره روندی نسبتاً خنثی داشت. به نحوی‌که در هفته گذشته روند قیمتی نقره از میانگین ۱۶.۳۸۵۰ دلار به ازاء هر اونس در تاریخ در تاریخ ۲۲ ماه جولای سال ۲۰۱۹ میلادی، به میانگین قیمت ۱۶.۴۴۰۰دلار به ازاء هر اونس در تاریخ ۲۶ ماه جولای سال میلادی جاری، معامله گردید.;

روند صعودی نقره ادامه دار خواهد بود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» گروه تحلیلی کارگزاری سی ولکس در همین حال در هفته گذشته به گزارش سایت Kitco،  قیمت نقره فیوچر تحویل ماه سپتامبر سال 2019 میلادی با اندکی کاهش نسبت به هفته قبل، به رقم 16.5500 دلار به ازای هر اونس در روز جمعه، در بازار بورس فلزات نیویورک رسید.

  به نظر می رسد که خواص پرکاربرد بودن فلز گرانقیمت نقره در صنایع مختلف و همچنین ارزان تر بودن قیمت فلز نقره نسبت به طلا، علاوه بر امتیاز نقره که مامنی امن برای سرمایه‌گذاری در شرایط بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود، همواره عاملی می باشد که اقبال سرمایه گذاران به خرید نقره را در بازارهای جهانی به همراه داشته و همین امر نیز آینده قیمتی این فلز ارزشمند را در بازارهای جهانی تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

  تحلیل تکنیکال نقره
  با توجه به شواهد ملاحظه شده در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد که روند بلندمدت نقره صعودی خواهد بود. در هفته گذشته در بازارهای جهانی، روند قیمتی نقره نسبتاً ثابت بود و برای هفته آینده، این پیش‌بینی وجود دارد که با احتمال زیادی این فلز گرانقیمت روندی صعودی داشته باشد.
  در این صورت اگر فلز گرانقیمت نقره بخواهد روندی افزایشی داشته باشد، با عبور از نزدیکترین مقاومت مهم و تاریخی خود یعنی 17.0000 دلار، با احتمال زیادی تا سطح مقاومتی 17.5000 دلار به ازاء هر اونس نیز افزایش خواهد یافت.
  در غیر اینصورت، چنانچه نقره بخواهد روندی کاهشی داشته باشد، با عبور کردن از نزدیکترین ساپورت مهم خود که 16.5000 دلار است، احتمال اینکه‌ تا سطح حمایتی مهم  16.0000 دلار به ازاء هر اونس نیز نزول یابد، وجود دارد. 
  در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد که نقره در این هفته روندی فزاینده داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه گردد. این در حالی است که گواههای موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار