نظرسنجی کیتکونیوز نشان داد

افزایش قیمت طلا به این راحتی نخواهد بود

عصر معدن- نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد در حالی که کارشناسان وال‌استریت درباره روند افزایش قیمت طلا به دلیل آمار قوی اشتغال آمریکا بدبین شده اند، سرمایه‌گذاران همچنان به رشد قیمت طلا در هفته جاری بسیار خوش بین هستند.;

افزایش قیمت طلا به این راحتی نخواهد بود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایسنا، برخی از تحلیلگران بر این باورند که رشد 266 هزار شغل جدید بازار کار آمریکا در ماه میلادی گذشته که بزرگترین رشد در 10 ماه گذشته بوده است، همچنان از صعود بازارهای سهام حمایت کرده و ارزش داراییهای امن مانند طلا را تحت فشارهای کاهشی قرار می دهد.

  در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، 16 نفر شرکت کردند که از میان آنها چهار نفر یا 27 درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند در حالی که هفت نفر یا 44 درصد انتظار داشتند قیمت طلا در هفته جاری کاهش پیدا کند و پنج نفر یا 31 درصد هم نظری نداشتند.

  در این بین، 792 نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران شرکت کردند که از میان آنها، 487 نفر یا 61 درصد افزایش و 183 نفر یا 23 درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و 122 نفر یا 15 درصد هم نظری نداشتند.

  دیدگاه سرمایه گذاران نسبت به نظرسنجی هفته پیش که تنها 44 درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند بهبود قابل ملاحظه ای پیدا کرد. تحلیلگران وال استریت در نظرسنجی هفته گذشته بیشترین میزان نظرات خنثی را داشتند. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا 18 دلار یا معادل 1.2 درصد کاهش یافت و در 1465 دلار و 10 سنت بسته شد و برای کل هفته 0.5 درصد کاهش به ثبت رساند.

  هیچ اکثریت روشنی درباره دورنمای قیمت طلا وجود ندارد و تحلیلگران وال استریت همچنان انتظار دارند طلا بین محدوده 1450 تا 1500 دلار حبس بماند.

  فواد رزاق زاده، تحلیلگر فنی شرکت سیتی ایندکس اظهار کرد: اگرچه قیمت طلا ممکن است در کوتاه مدت به سطح پایینتری نزول کند اما وی نسبت به این فلز ارزشمند خوش بین است و به دلیل این که در بازه قیمت محدودی مانده است، قیمت آن در کوتاه مدت از پایینترین سطح کانال فعلی خود بهبود پیدا خواهد کرد.

  افشین نوابی، مدیر معاملات گروه ام کی اس سوییس به کیتکونیوز گفت: انتظار ندارد قیمت طلا از محدوده فعلی خارج شود. حتی اگر آمار اشتغال مثبت آمریکا در کوتاه مدت قیمت طلا را تحت فشار منفی قرار دهد، به حد کافی ابهامات وجود دارد که از قیمت طلا پشتیبانی می کند. وی در ادامه افزود: سرمایه گذاران تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین به خرید و فروش طلا ادامه می دهند اما به دلیل همه این ابهامات، من به طلا از منظر خرید نگاه می کنم.

  دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در شرکت "آر جی او فیوچرز" گفت: بازارهای سهام قویتر روی قیمت طلا در کوتاه مدت اثر منفی خواهند شد و وی میانگین قیمت 200 روزه طلا در حدود 1420 دلار را زیر نظر دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات