دلار طلا را ارزان کرد

عصر معدن- رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با اشاره به این‌که ارز، طلا و سکه در هفته گذشته نوسانات بسیاری را تجربه کرده‌اند گفت: کاهش ارزش طلا در بازارهای جهانی و افت قیمت دلار، قیمت طلا و انواع سکه را کاهش داد و منجر به کاهش ۵۰ هزار تومانی حباب سکه شد.;

دلار طلا را ارزان کرد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایسنا، محمد کشتی آرای با بیان این مطلب در ادامه اظهار کرد: بازار ارز، طلا و سکه در هفته گذشته شرایط پرنوسانی را طی کرد که در مجموع قیمت اونس جهانی و دلار روند کاهشی داشت و عاملی شد تا نرخ طلا در بازار کاهش یابد.

  وی بیان کرد: قیمت طلا در بازار جهانی نیز در طول هفته کار خود را با نرخ 1330 دلار آغاز کرد که در انتهای هفته به نرخ 1,290 دلار رسیده است و این در حالی است که اونس جهانی در حال حاضر 1293 دلار قیمت‌گذاری شده است. در کنار اونس جهانی روند نزولی دلار در بازار آزاد از قیمت طلا و سکه کاسته است.

  وی با تاکید بر این‌که حباب سکه تمام با کاهش 50 هزار تومانی روبه‌رو شده است، اظهار کرد: در روزهای پایانی سال میزان تقاضا همواره افزایش می‌یابد که این روند کاملا منطقی بوده و در شرایط فعلی که از حباب طلا و سکه کاسته شده است میزان عرضه و تقاضا کاملا متناسب ارزیابی می‌شود.

  کشتی آرای در رابطه با قیمت طلا و سکه گفت: هر اونس جهانی 1293 دلار، سکه تمام طرح قدیم 4میلیون و 580 هزار تومان، سکه تمام طرح جدید 4میلیون و 690 هزار تومان، نیم سکه 2میلیون و 580 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 650 هزار تومان، سکه گرمی 845 هزار تومان، هر مثقال طلای 17 عیار یک میلیون و 865 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 430 هزار و 500 تومان قیمت‌گذاری شده است و این در حالی است که در هفته گذشته قیمت هر گرم طلای خام 18 عیار به 456 هزار تومان رسیده بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
   آخرین اخبار