بازار امروز طلا تحت تاثیر تغییرات اوپک

عصر معدن- امروز طلا و سکه با افزایش قیمت مواجه شد که به گفته رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران، دلیل آن، افزایش نرخ جهانی طلا و تغییرات در بازار نفت اوپک بوده است.;

بازار امروز طلا تحت تاثیر تغییرات اوپک
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایسنا، روند قیمت طلا و سکه طی امروز و روزهای گذشته، عکس دو هفته اخیر است و افزایش قیمت‌ها مجددا به چشم می‌خورد، به‌گونه‌ای که به گفته ابراهیم محمد ولی - رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر -، قیمت سکه تمام بهار طرح جدید و طرح قدیم به ترتیب سه میلیون و 961 هزار تومان و سه میلیون و 800 هزار تومان است.

  وی  افزود: نیم‌سکه، دو میلیون و 981 هزار تومان، ربع سکه، یک میلیون و 151 هزار تومان و سکه یک گرمی، 654 هزار تومان به فروش می‌رسد.

  محمد ولی ادامه داد: قیمت هر گرم طلای 18 عیار و هر مثقال طلای آب شده 17 عیار به ترتیب 354 هزار و 400 تومان و یک میلیون و 535 هزار تومان است. هم‌چنین هر انس طلای جهانی نیز به 1248 دلار رسید که نسبت به روز گذشته افزایش قیمت را تجربه کرد.

  رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران گفت: در حال حاضر با تغییراتی که در بازار نفت کشورهای عضو اوپک افتاد، مقرر شد که تولید نفت کاهش یابد. شنیده شده که کشورهایی مانند چین و روسیه در حال تبدیل ذخایر خود به طلا هستند و از همین رو نیز قیمت اونس جهانی طلا با افزایش رو به رو شده است و روی بازار داخلی طلا و سکه ایران نیز اثر گذاشته است، اما امیدواریم با پایان یافتن خرید این دو کشور و حل شدن دیگر تغییر و تحولات در بازار جهانی، نرخ اونس جهانی به ثبات برسد و بازار طلا و سکه ایران نیز به آرامش خود برگردد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر