نگاهی به جایگاه نقره در بازار جهانی

عصر معدن- در هفته‌ای که گذشت، روند قیمتی نقره در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، ولی به طور کلی نقره روندی نسبتا خنثی داشت.;

نگاهی به جایگاه نقره در بازار جهانی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن»، گروه تحلیلی کارگزاری سی ولکس در گزارشی نوشت: در هفته گذشته روند قیمتی نقره از میانگین 15.7050 دلار به ازاء هر اونس در تاریخ در تاریخ 11 فوریه سال 2019 میلادی، به میانگین قیمت  15.6750دلار به ازاء هر اونس در تاریخ 15 فوریه سال میلادی جاری، معامله شد.
  در همین حال در هفته گذشته به گزارش سایت Kitco، نقره فیوچر تحویل ماه آوریل سال 2019 میلادی با 1.48درصد کاهش قیمت نسبت به هفته قبل، به رقم 15.7550 دلار به ازاء هر اونس در روز جمعه، در بازار بورس فلزات نیویورک رسید.
  به نظر می‌رسد که خواص پرکاربرد بودن فلز گرانقیمت نقره در صنایع مختلف و همچنین ارزان تر بودن قیمت فلز نقره نسبت به طلا، علاوه بر امتیاز نقره که مامنی امن برای سرمایه‌گذاری در شرایط بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود، همواره عاملی می باشد که اقبال سرمایه گذاران به خرید نقره را در بازارهای جهانی به همراه داشته است، و همین امر نیز آینده قیمتی این فلز ارزشمند را در بازارهای جهانی تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

  تحلیل تکنیکال نقره
  با توجه به شواهد ملاحظه شده در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد که روند بلندمدت نقره صعودی خواهد بود. در هفته گذشته در بازارهای جهانی، روند قیمتی نقره خنثی بود و برای هفته آینده، این پیش‌بینی وجود دارد که با احتمال زیادی این فلز گرانقیمت کاهش قیمت داشته باشد.
  در این صورت اگر نقره بخواهد روندی نزولی داشته باشد، با عبور کردن از نزدیکترین ساپورت خود که 15.6000 دلار است، احتمال اینکه‌ تا محدوده حمایتی مهم  15.2000-15.0000 دلار به ازاء هر اونس نیز نزول یابد، وجود دارد. 
  در غیر اینصورت، چنانچه فلز گرانقیمت نقره بخواهد روندی افزایشی داشته باشد، با عبور از نزدیکترین مقاومت مهم خود یعنی 16.0000 دلار، با احتمال زیادی تا سطح قیمتی مهم و مقاومتی 16.2000 دلار به ازاء هر اونس نیز افزایش خواهد یافت.
  در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد که نقره در این هفته روندی نزولی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه گردد. این در حالی است که گواههای موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر