مدیر فروش و بازاریابی شرکت فولاد هرمزگان:

در سال رونق تولید ، فولاد هرمزگان همیار صنایع داخلی بوده است

عصر معدن- مجموعه فروش و بازاریابی شرکت فولاد هرمزگان همواره با به کارگیری رویکردهای بهبود مستمر و استراتژی های توسعه بازار، در راستای جلب نظر مشتریان و ارائه محصولات مطابق با نیاز بازار، اهداف و برنامه های خود را تدوین می کند.;

در سال رونق تولید ، فولاد هرمزگان همیار صنایع داخلی بوده است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن»، مهدی شکری زاده مدیر فروش و بازاریابی شرکت فولاد هرمزگان تامین حداکثری نیازداخل، ارزآوری، رشد درآمد پایدار  را مهمترین استراتژی این حوزه برشمرد  و عملکرد شش ماهه فولاد هرمزگان در حوزه فروش را تشریح کرد.

  با در نظرگرفتن شعار رونق تولید که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راه سال 98 عنوان شده ، نقش حوزه فروش فولاد هرمزگان  در تحقق این شعار را چگونه ارزیابی می کنید؟

  این مجموعه در سال جاری نیز در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید صنایع داخلی ، با رویکرد تامین حداکثری نیاز نوردکاران داخلی و با استفاده بهینه از ظرفیت های خالی آن ها ، توانسته است سهم قابل توجهی از نیاز مشتریان بازار داخل را تامین نماید. رشد 23 درصدی فروش محصول تختال در بازار در شش ماهه ابتدای سال 1398 نسبت به مدت مشابه سال قبل گواه این مطلب بوده که البته این امر باعث رشد 86 درصدی کسب درآمد ، نسبت به مدت مشابه سال گذشته گردیده است. یکی از اهداف استراتژیک واحد فروش و بازاریابی در افق 1400-1398 توسعه صادرات به بازارهای جهانی و افزایش فروش داخلی و خارجی با گرایش به محصولات ویژه است.

  همانگونه که می دانیم کشور ما تحت تحریم های حداکثری و ظالمانه آمریکا قرار گرفته است ؛عملکرد واحد فروش و بازاریابی فولاد هرمزگان در تقابل با این شرایط ویژه چگونه بوده است؟

  با توجه به اهمیت صادرات محصول تختال شرکت به بازارهای جهانی و لزوم تامین ارز مورد نیاز کشور، علیرغم محدودیت های بین المللی در بازارهای جهانی، ضرورت ایجاب نموده به طور مستمر از نوسانات و تحولات پیچیده در بازارهای جهانی غفلت نکرده و پیش بینی هایی برای رویارویی با این موقعیت ها در نظر گرفته شود و دراین خصوص دستاوردهای بزرگی حاصل شده است. به گونه ای که در شش ماهه ابتدای سال جاری   با رشد درآمدی 47 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بوده ایم.

  به طور کلی مدیریت فروش و بازاریابی شرکت در شش ماهه ابتدای سال با اتخاذ اقداماتی از جمله تدوین برنامه ریزی جامع فروش و شناسایی صحیح بازارهای هدف، کارنامه موفقی را ارائه نموده که باعث روند صعودی فروش در بازارهای داخلی و صادراتی شده است و ماحصل فعالیتهای صورت گرفته با عرضه بیش از 700 هزار تن محصول تختال به بازارهای مصرف، منتج به رشدی معادل 3 درصد میزان فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل و نیز رشد 63 درصدی درآمد کسب شده نسبت به همان مدت مشابه شده است. از دیگر رویکردهای صورت گرفته در شش ماهه ابتدای سال جاری، تامین پایدار محصولات ویژه با آنالیز و ابعاد خاص مد نظر مشتریان بوده است که این امر منجر به کاهش میزان واردات محصولات مشابه گردید که خودکفایی ارزی، رونق صنایع داخلی را در پی داشته است.

  بخشی از ماموریت استراتژیک واحد فروش و بازاریابی شرکت فولاد هرمزگان کسب درآمد پایدار و ارتقای مداوم رضایت مشتریان است. تا چه اندازه تحقق این هدف موفق بوده اید ؟

  دستاوردهای به دست آمده در خصوص فروش محصول تختال با توجه به شفافیت در خصوص تعیین قیمت و مکانیزم و قیمت گذاری منظم و همچنین نتایج مطلوب عملکرد شرکت در زمینه کسب درآمد پایدار، سود آوری و رضایت مشتریان در بازار داخل باعث گردید شرکت فولاد هرمزگان در جمع بیست شرکت بزرگ و برتر  بورسی و فرابورسی قرار گیرد. آنچه که به وضوح در چشم انداز شرکت فولاد هرمزگان متصور است، توسعه بازارهای صادراتی، حفظ و تامین پایدار نیازهای نوردکاران داخلی، بازاریابی محصولات با ارزش افزوده بالاتر، توسعه محصولات جدید و تکمیل زنجیره ارزش با رویکرد توسعه خطوط تولید به سمت محصولات نهایی است که مطالعات مورد نیاز جهت شناسایی نیاز بازار صورت پذیرفته است و این روند نیز به طور مستمر به منظور ارزیابی بازارهای بالقوه و بالفعل و برداشتن گام هایی در راستای حمایت از صنایع داخلی، رونق تولید و توسعه بازار از طریق عرضه محصول تختال موردنیاز بازار انجام می پذیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر