همه چیز درباره تغییرات قیمتی طلا در هفته گذشته

عصر معدن- در هفته ای که گذشت، اگرچه روند قیمتی طلا در بازارهای جهانی با نوساناتی هیجانی همراه بود، اما به طور کلی روندی نزولی داشت.;

همه چیز درباره تغییرات قیمتی طلا در هفته گذشته
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» قیمت طلا در هفته گذشته از میانگین 1246.075 دلار به ازای هر اونس در تاریخ 10 ماه دسامبر سال 2018 میلادی، به میانگین قیمت 1237.250 دلار به ازای هر اونس در تاریخ 14 ماه دسامبر سال میلادی جاری، رسید.
  در هفته اخیر در بازارهای جهانی، بهای فلز گرانقیمت طلا تحت تاثیر اتفاقات مهمی به شرح ذیل قرار گرفت.
  گروه تحلیلی کارگزاری سی ولکس در گزارشی نوشت: در هفته معاملاتی قبل به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت اقتصادی چین طی بیانیه‌ای اعلام کرد دولت این کشور قصد خود مبنی بر افزایش تعرفه واردات خودرو و لوازم یدکی از آمریکا به میزان 25درصد را به مدت 3ماه به تعویق انداخت. این کشور همچنین در نظر داشت تا بر واردات صدها کالای آمریکایی دیگر نیز تعرفه حدود 5 درصدی اعمال کند.
  انتشار این بیانیه موجب شد تا چشم انداز بهبود رابطه بین 2کشور آمریکا و چین در بین معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بین‌المللی به وجود آمد که به دنبال آن ارزش نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل سایر ارزهای عمده جهان مانند یورو در بازارهای جهانی با رشد همراه شد. از این رو شاخص دلار آمریکا (U.S. Dollar Index) نیز طی هفته قبل افزایش یافت و با 0.77 درصد صعود به 97.45 واحد رسید. در نتیجه این موضوع با افزایش فروش های هیجانی طلا توسط معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بین‌المللی در بازارهای جهانی و از بین رفتن جایگاه طلا به عنوان کالایی مطمئن برای سرمایه گذاری در هفته معاملاتی قبل، قیمت این فلز گرانقیمت روندی نزولی یافت.
  علاوه بر این در هفته گذشته به گزارش سایت Kitco،  طلای فیوچر تحویل ماه فوریه سال 2018 میلادی با 0.69 درصد کاهش قیمت نسبت به هفته قبل، به رقم 1243.90 دلار به ازاء هر اونس در روز جمعه، در بازار بورس فلزات نیویورک رسید.
  در همین حال در هفته اخیر، به گزارش گروه تحقیقات سایت Kitco، از بین نظر سنجی انجام شده در بین تحلیلگران حرفه ای 18 نفر، در نظرسنجی‌ها شرکت نمودند، که از بین این افراد 7 نفر پیش‌بینی رشد قیمت برای طلا، 7 نفر پیش‌بینی کاهش قیمت و 4 نفر نظری بی تفاوت، نسبت به روند قیمت طلا در هفته آتی داشته‌اند.
  این اتفاقات در حالی است که با احتمال زیادی مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در هفته‌های آتی، داده های آماری منتشره از اقتصاد کشورها، تغییرات نرخ بهره بانکی آمریکا توسط بانک فدرال رزرو این کشور، سیاست بانک مرکزی اروپا در افزایش یا ثبات نرخ بهره بانکی این منطقه، همچنین برنامه‌های تسهیل مالی بانک های مرکزی سایر کشورها، داده‌های اقتصادی کشور چین، همزمانی فستیوال های 2کشور چین و هند، بروز تنش های سیاسی در کشورهای جهان، وضعیت جنگ اقتصادی بین آمریکا و چین، تغییرات در توافق برجام کشورهای غربی با ایران و بروز بلایای طبیعی، و همچنین تغیبر بهای نفت در بازارهای جهانی خواهد بود.

  تحلیل تکنیکال طلا
  با توجه به شواهد و اندیکاتورهای موجود در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد روند بلند مدت طلا صعودی است، هرچند ممکن است طلا در این بین اصلاح قیمت نیز داشته باشد.
  در هفته گذشته طلا روندی نزولی داشت و برای هفته معاملاتی آتی، این پیش‌بینی برای قیمت طلا وجود دارد که با احتمال زیادی، روندی صعودی داشته باشد.
  در این صورت اگر روندی افزایشی داشته باشد، قیمت آن با عبور از نزدیکترین مقاومت مهم و تاریخی خود که 1250 دلار به ازای هر اونس است، با احتمال زیادی تا مقاومت قیمتی 1275 دلار به ازاء هر اونس، نیز افزایش خواهد داشت. در غیر اینصورت چنانچه طلا بخواهد طلا تمایل به نزول داشته باشد، در صورت عبور کردن از نزدیکترین ساپورت قیمتی مهم خود که 1230 دلار به ازاء هر اونس است، احتمال اینکه تا حمایت تاریخی 1200دلار به ازاء هر اونس نیز کاهش یابد، وجود دارد.
  در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد که طلا در این هفته روندی صعودی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه شود. این در حالی است که گواههای موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار