شاهرخی خبر داد:

احداث سازه آبگیر و شیرین سازی آب در منطقه پارسیان

عصر معدن- مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان اعلام کرد: احداث سازه آبگیر و شیرین سازی آب دریا، در شمار برنامه های امسال این منطقه قرار دارد. عملیات اجرایی این پروژه ها از سال جاری آغاز و تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.;

احداث سازه آبگیر و شیرین سازی آب در منطقه پارسیان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، حسن شاهرخی با بیان این مطلب افزود: در فاز نخست این پروژه، احداث آبگیر برای برداشت آب از دریا با ظرفیت یک میلیون و 200 هزار متر مکعب در سال با سرمایه گذاری حدود 32 میلیون یورو پیش بینی شده است.

  وی گفت: بخش دیگر این پروژه احداث تاسیسات نمک زدایی و شیرین سازی آب دریا است که ظرفیت آب شیرین تولید شده در فاز اول 50 هزار متر مکعب در روز خواهد بود.

  شاهرخی ادامه داد: سرمایه گذاری مورد نیاز برای این بخش حدود 4هزار و 500 میلیارد ریال است.

  وی با بیان اینکه این پروژه از دو بخش تشکیل شده، اظهار کرد: اشتغالزایی این دو پروژه 150 نفر به صورت مستقیم و 450 نفر غیر مستقیم خواهد بود.

  مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان اعلام کرد: زیرساخت های مورد نیاز سرمایه گذاران در این منطقه مهیا شده است.

  منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان با هدف استقرار و تولید 4 میلیون تن فولاد، 18 میلیون تن محصولات پتروشیمی، 600 هزار تن آلومینیوم و 4 میلیون تن آلومینا در سال احداث شده است.
  این منطقه همچنین طرح احداث بندر اختصاصی معدن و صنایع معدنی را در دست احداث دارد. بندر پارسیان اشتغال مستقیم برای 60 هزار نفر و اشتغال غیر مستقیم برای حدود 270 هزارنفر به همراه خواهد داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر