«رونق تولید» قفل بسته تنها کارخانه فرومنگنز کشور را گشود

عصر معدن- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: با دستور و تاکید ویژه دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه ذوب آهن اسدآباد به عنوان تنها تولیدکننده فرومنگنز کشور، در سال جدید دوباره راه اندازی می شود و رونق به این واحد صنعتی راکد باز می گردد.;

«رونق تولید» قفل بسته تنها کارخانه فرومنگنز کشور را گشود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایرنا، حمیدرضا متین با بیان این مطلب در ادامه اظهار داشت: با هدف حمایت از رونق تولید و تحقق شعار امسال، راه اندازی دوباره کارخانه ذوب آهن اسدآباد در دستور کار مسئولان کشوری قرار گرفته و چنانچه همه چیز طبق برنامه پیش برود، شهریور ماه امسال چراغ این کارخانه بار دیگر روشن می شود.
  وی اضافه کرد: این واحد صنعتی با تولید افزون بر 20 هزار تن فرومنگنز بخشی از نیاز صنایع کشور را در این حوزه تامین کرده و از خروج ارز جلوگیری می کند.
  متین گفت: کارخانه ذوب آهن اسدآباد در دهه 70 با هدف تولید شمش چدن کلنگ زنی و پس از 20سال به مرحله تولید رسید اما به دلیل کیفیت پایین محصول و نداشتن توان رقابت با محصولات مشابه شکست خورد.
  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت افزود: در ادامه تغییر خطوط تولید از شمش چدن به فرومنگنز در دستور کار قرار گرفت و این واحد صنعتی با تولید محصول جدید راه اندازی شد؛ اما اینبار نیز به دلیل مشکلات مالی قادر به ادامه فعالیت نبود، تا اینکه موضوع با وزیر صنعت، معدن و تجارت در میان گذاشته شد.
  متین با اشاره به پیگیری این موضوع توسط نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در آخرین روزهای سال 97 جلساتی با وزیر مربوطه برگزار و نتایج خوبی حاصل شد که در آن به رفع مشکلات این کارخانه تاکید و سرمایه گذار جدید برای این طرح بزرگ ملی انتخاب شد.
  وی عزم و اراده مسئولان استانی برای روشن شدن چراغ این واحد صنعتی را بسیار جدی دانست و گفت: فعالیت مجدد این کارخانه رونق تولید و تحول در اقتصاد استان همدان را به ارمغان می آورد.
  اسدآباد از شهرهای همدان و دارای معادن غنی سنگ آهن است و این فراوانی موجب شد کارخانه های ذوب آهن، کنستانتره سنگ آهن و گندله سازی در این منطقه ساخته شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات