غریب‌پور خبر داد:

افتتاح ۳میلیارد دلار پروژه در سال جدید

عصر معدن- رییس هیات عامل ایمیدرو در گردهمایی هم اندیشی و هم افزایی در حوزه آموزش و پژوهش از افتتاح ۳ میلیارد دلار پروژه با اشتغالزایی ۵هزار نفری در سال جاری خبر داد.;

افتتاح ۳میلیارد دلار پروژه در سال جدید
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبرى «عصرمعدن» خداداد غریب پور در گردهمایی هم اندیشى و هم افزایی در حوزه آموزش و پژوهش گفت: ایمیدرو مى خواهد فاصله با حوزه علم و فناورى را کاهش دهد و ارتباطى پایدار برسد.
  وى اظهار کرد: تا به امروز ایمیدرو از  618 پایان نامه حمایت کرده و ١٢٧ نیاز آموزشى شناسایى شده است. در همین رابطه نیز با دانشگاه صنعتی شریف و امیرکبیر همکارى هایی داشته ایم.
  غریب پور  ادامه داد: در حوزه آموزش مى خواهیم از ظرفیت دانشگاه ها براى دعوت استادان خارجى استفاده کنیم. باید تفاهم نامه هاى همکارى به قرارداد تبدیل شود.
  به گفته معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت، ایمیدرو به دنبال خلق مزیت است.
  غریب پور گفت: سال گذشته به میزان ٩ میلیارد دلار صادرات معدنى انجام شده و این بخش کمترین آسیب را از تحریم دیده است و بیشترین مزیت براى خلق ارزش داریم.
  وى افزود: خوشبختانه بخش معدن از نظر تکنولوژى نسبت به سایر بخش ها وضعیت بهترى دارد.
  به گفته رییس هیات عامل ایمیدرو، امسال ٣ میلیارد دلار پروژه با اشتغال ٥ هزار نفرى افتتاح مى شود.
  غریب پور با اشاره به افزایش ٤۰ درصدى تولید شمش آلومینیوم در سال جارى گفت: باید در ین زمینه مصرف انرژى را کاهش داده و بهره ورى را افزایش دهیم.
  وى تاکید کرد: اولین نیاز بخش معدن اکتشاف است و در این مورد به شدت نیازمند اموزش هستیم. در تلاشیم تا در بعد تکنولوژى با همکارى شرکت ها کنسرسیومى  را تشکیل دهیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار