صادرات فولاد چین کاهشی شد

عصر معدن- گزارش منتشرشده متال بولتن نشان می دهد میزان صادرات فولاد چین، دومین تولیدکننده این ماده فلزی در جهان در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۹ در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته میلادی با کاهش ۲.۶ دهم درصدی روبرو شده است.;

صادرات فولاد چین کاهشی شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش، داده های منتشر شده اداره گمرک چین نشان می دهد این کشور در مدت زمان مذکور 34.4 میلیون تن فولاد صادر کرده است.

  در ماه ژوئن 2019 (خرداد-تیر 98)، این کشور 5.31 میلیون تن فولاد را بارگیری کرده که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته میلادی 23.5 درصد معادل 6.94 تن کمتر بوده است.

  همچنین این رقم در مقایسه با ماه مه (اردیبهشت-خرداد 98) حدود 7.5 درصد کمتر بوده است.

  از سوی دیگر بهای سنگ آهن در چین که پیش از این با روند کاهشی روبرو شده بود، سه شنبه هفته گذشته به مدار افزایشی بازگشت و با افزایش 6.3 درصدی به 130 دلار و 65 سنت در هر تن رسید.

  گزارش‌های خبری نشان می دهد کاهش تولید غول‌های سنگ آهن دنیا در سال 2019 ناشی از حوادث محیطی و جوی همزمان با تداوم رشد تولید فولاد چین از محرک‌های قیمت سنگ آهن (بخصوص پر عیار) در هفته های اخیر به شمار می آید.

  وقوع سیل در معدنی در برزیل و طوفان در استرالیا، موجب شد تا بهای جهانی سنگ آهن از ابتدای امسال با افزایش 50 درصدی در بازارهای بین المللی روبرو شود.

  افزایش بهای سنگ آهن، شرکت های تولید کننده فولاد در چین را نگران کرده است تا حدی که دولت این کشور را بر آن داشت تا راهکارهایی برای جلوگیری از افزایش بهای این ماده معدنی اتخاذ کنند.

  اکنون شماری از تحلیلگران اقتصادی معتقدند: بهای جهانی سنگ آهن در نیمه دوم سال 2019 با کاهش روبرو خواهد شد.

  بر اساس این گزارش، بهای سنگ آهن با درجه خلوص 62 درصد در چین در اوایل ماه جاری میلادی (ژوئیه) کاهش یافت و به 118 دلار و 55 سنت در هر تن رسید. این درحالیست که بهای سنگ آهن با درجه خلوص 62 درصد در چین در سال 2018 میلادی 69 دلار و 46 سنت بود، در حالی که این رقم اندکی از سال 2017 بالاتر است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر