پیشرفت ۷۲ درصدی طرح فولادسازی سفید دشت

عصر معدن- ساخت طرح فولادسازی سفید دشت چهارمحال و بختیاری با۷۲درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.;

پیشرفت ۷۲ درصدی طرح فولادسازی سفید دشت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷:۰۰

  به گزارش پابگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از شاتا سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: پروژه فولاد سازی سفید دشت با 72درصد پیشرفت فیزیکی به عنوان پیشتاز پروژه های فولاد سازی در بین مجموعه طرح های فولادی هفتگانه کشور قرار گرفته است.

  محمدکاظم منزوی افزود: با توجه به روند اجرایی مطلوب این پروژه تا اوایل سال آینده تکمیل و راه اندازی شود.

  وی گفت: این مجتمع در 3 فاز شامل ساخت واحد احیا مســتقیم، واحد فولادسازی و واحد زیرساخت و جنبی و پشتیبانی در نظر گرفته شده است.

  منزوی گفت:فــاز نخست (واحــد احیا مســتقیم) بــه عنوان نخستین طرح از مجموع 7 طرح فولاد استانی کشور در آبان پارسال به بهره برداری رسید و فــاز دوم این مجتمع (واحد فولادســازی) پس از وقفه چندساله، با حمایت فولاد مبارکه پس از بهره برداری واحد احیای مستقیم آغاز شد.

  وی افزود: فــاز ســوم این شرکت، شامل ایجاد واحد زیرســاخت، جنبی و پشــتیبانی این شــرکت اســت که وظیفه تأمین زیرســاخت‌های موردنیاز و احداث ســاختمان‌های جنبی موردنیاز واحد احیا و فولادسازی را بر عهده دارد.

  منزوی با اشاره به استفاده بهینه از آب در شرکت فولاد سفیددشــت، گفت: برنامه ریزی برای ساخت تصفیه خانه پساب صنعتی و بهداشتی و استفاده از آن به جای اســتفاده از منابع آب شــرب، یکی از اقدامات اجرایی برای کمک به منابع آب کشــور است.

  وی گفت:در عملیــات ســاخت فاز دوم (واحد فولادسازی)، حدود 250 نفر مشغول کار هستند و پس از راه اندازی نیز برای 300 نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

  مجتمع فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری شامل فاز احیا (تبدیل گندله آهن به آهن اسفنجی)، فاز فولاد سازی (تبدیل آهن اسفنجی به اسلب) و فاز تولید (شمش فولادی) در 422 هکتار و با زیربنای 250 هکتار، در منطقه صنعتی سفیددشت در حال ساخت است.

  شهرک صنعتی سفیددشت از توابع شهرستان بروجن در فاصله 35 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار