۹۰ درصد ورق گالوانیزه بدنه خودرو در چهارمحال و بختیاری تولید می شود

عصر معدن- مدیر عامل مجتمع تولید ورق گالوانیزه چهارمحال و بختیاری گفت: این مجتمع با همت متخصصان داخلی ۹۰ درصد از ورق گالوانیزه مورد نیاز خودروسازان کشور را تولید و روانه بازار مصرف می کند.;

۹۰ درصد ورق گالوانیزه بدنه خودرو در چهارمحال و بختیاری تولید می شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایرنا، اصغر اسماعیلی اظهار داشت: این مجتمع صنعتیتاکنون 82 هزار تن محصول ورق گالوانیزه خودرویی کشور را تولید و در اختیار بازار مصرف داخل و خارج از کشور قرار داده است که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

  به گفته وی با توجه به اهداف کمی و کیفی و مشتری پسند بودن محصولات این مجتمع بزرگ ملی، حدود 30 درصد از محصولات تولیدی این مجتمع به خارج از کشور صادر شده است.

  مدیر عامل مجتمع تولید ورق گالوانیزه چهارمحال و بختیاری، میزات تولید محصول ورق گالوانیزه طی سال گذشته استان را 220 هزار تن برآورد و تصریح کرد: با پیش بینی های انجام شده این میزان تولید امسال به بیش از 245 هزار تن افزایش خواهد یافت.

  اسماعیلی، توسعه تکنولوژیکی خطوط تولید را از مهمترین برنامه های این کارخانه اعلام و تاکید کرد: افزایش کیفیت فولادهای خودرویی و گریدهای جدید گالوانیزه ای خودرو از مهمترین اهداف این مجموعه تولیدی است.

  وی گفت: مجتمع ورق گالوانیزه استان قابلیت تولید ورق گالوانیزه با ضخامت چهار دهم تا 2 میلی متر و عرض 800 تا هزار و 880 میلی متر در گریدهای مختلف را داراست.

  بزرگ ترین کارخانه تولید ورق خودرو در خاورمیانه در 24 آبان ماه سال 1389 به بهره برداری رسید. طرح تولید ورق گالوانیزه ویژه استفاده در صنعت ساخت بدنه خودرو و لوازم خانگی در منطقه سفید دشت از توابع شهرستان بروجن واقع در استان چهارمحال و بختیاری ساخته شد.

  برای اجرای این طرح، زمینی به مساحت 150 هکتار در حاشیه جاده بروجن - شهرکرد اختصاص داده شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات