نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:

صنعت فولاد شاهرگ حیاتی اقتصاد است

عصر معدن- نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت فولاد شاهرگ حیاتی اقتصاد و صنعت کشور است.;

صنعت فولاد شاهرگ حیاتی اقتصاد است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹:۰۰

  حیدرعلی عابدی در گفت وگو با پایگاه خبری «عصرمعدن» با بیان این مطلب افزود : صنعت فولاد و به ویژه مجتمع فولاد مبارکه یکی از نیروهای محرکه اقتصاد کشور است.

  وی افزود: صرف نظر از مشاغل مستقیم ایجادشده، نقش این صنعت در ایجاد مشاغل غیرمستقیمی فولادی قابل انکار نیست.
  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی صنعت فولاد را تبلوری عالی از اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: صنعت فولاد نماد خودباوری و خوداتکایی ملی ماست.
  وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون توجه به ظرفیت‌های درونی ادامه داد: نقشی که صنعت فولاد در اقتصاد کشور ایفا می‌کند کمتر از صنعت نفت نیست.
  عابدی با ابراز تاسف از سیاه نمایی‌های ایجادشده درباره مصارف آب صنعت فولاد در اصفهان خاطرنشان کرد: بررسی های ما نشان می دهد مصرف آب فولاد مبارکه کمتر از مصرف آب چند باغی است که در بالادست استان قرار دارند.
  وی خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه در میدان عمل یکی از بهترین نهادها در عرصه صرفه جویی در مصرف آب است. این شرکت با خرید و بازیابی پساب فاضلاب بسیاری از نیازهای آبی خود را تامین کرده است.
  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت فولاد فرصتی برای توسعه و رشد اقتصادی ایران است و پیش بینی می شود این صنعت جایگاه خود را در حوزۀ خاورمیانه و اروپا ارتقا دهد.
  وی ادامه داد: اظهارنظرهای متعصبانه درباره محیط زیست و سیاه نمایی علیه صنعت فولاد به نفع ایران و اصفهان نیست.
  عابدی با اشاره به اتفاقات اخیر حوزه اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: در شرایط موجود کشور باید از صنایعی مانند فولاد و ذوب آهن که موجب پویایی اقتصاد کشور می شوند حمایت ویژه کرد.
  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تولیدات صنایع فولاد کشور هزینه تمام شده بسیاری از محصولات صنعتی را کاهش داده و اگر این تولیدات نبود، مردم ما باید محصولات وابسته به این صنعت را چندین برابر قیمت موجود از خارج تهیه می کردند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات