تولید شمش فولادی فروردین ماه به بیش از ۱.۷ میلیون تن رسید

عصر معدن- عملکرد شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در فروردین ماه امسال حاکی است تولید شمش فولادی در ۱۰ مجتمع فولاد سازی کشور با رشد یک درصدی نسبت به ماه مشابه پارسال به بیش از یک میلیون و ۷۵۷ هزار تن رسید.;

تولید شمش فولادی فروردین ماه به بیش از ۱.۷ میلیون تن رسید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل ایرنا، جداول آماری شرکتهای یاد شده، نشان می دهد که در بین فولاد سازان بیشترین شمش تولیدی مربوط به ترکیب « مبارکه، هرمزگان و سبا » با رقم 826 هزار و 540 تن بود که نزدیک به 50 درصد تولید فروردین ماه را به خود اختصاص دادند.

  همچنین بلوم تولیدی فولاد آلیاژی ایران ( یزد) در ماه مزبور با رقم 39 هزار و 558  تن با رشد 63 درصدی نسبت به فروردین 97 ، بیشترین رشد را در بین 10 مجتمع فولاد سازی مورد بررسی ثبت کرد، در عین حال بلوم تولیدی فولاد خوزستان در فروردین 98 به رقم 174 هزار و 601 تن رسید که در مقایسه با فروردین پارسال 53 درصد رشد را نشان داد که در رده بعدی قرار گرفت.

  علاوه براین اسلب تولیدی فولاد خوزستان در ماه مورد بررسی به رقم 100 هزار و 273 تن رسید که نسبت به فروردین 97 کاهش 40 درصدی دارد که در بین 10 فولاد ساز مورد بررسی، بیشترین میزان کاهش را نشان می دهد.

  آمار انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که صادرات تولیدات فولادی در 12 ماهه 97 برابر با 2 میلیون و 987 هزار تن بود که در مقایسه با عملکرد یک میلیون و 623 هزار تن در سال 96 رشد 84 درصدی را نشان می دهد.
  پارسال در بخش صادرات تولیدات فولادی، میلگرد با سهم یک میلیون و 655 هزار تن بالاترین میزان را با افزون بر 55 درصد به خود اختصاص داد و پس از آن ورق گرم به میزان 662 هزار تن، تیرآهن 243 هزار تن و سایر تولیدات فولادی با 212 هزار تن قرار داشتند.

   اکنون براساس آمار وزارت صنعت، معدن وتجارت،  ظرفیت تولید فولاد کشور به رقم 35 میلیون تن رسید و در سال 97 میزان تولید بالغ بر 25 میلیون تن شد، پیش بینی شده در افق چشم انداز 1404 ظرفیت تولید فولاد کشور به رقم 55 میلیون تن برسد که چنانچه 50 میلیون تن تولید انجام شود، انتظار می رود حداقل 20 میلیون تن صادرات انجام شود.

  ایران اکنون در باشگاه 10 کشور شاخص فولاد ساز جهان جای گرفته و در عین حال چین رتبه نخست را از آن خود ساخته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات