کاهش تقاضای جهانی طلا در سال ۲۰۱۷

عصر معدن- انجمن جهانی طلا از کاهش ۷ درصدی تقاضای این فلز زرد در سال ۲۰۱۷ خبر داد.;

کاهش تقاضای جهانی طلا در سال ۲۰۱۷
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایمیدرو، تقاضای طلا در سال گذشته میلادی 7 درصد کاهش یافت این در حالی است که تولید جهانی این فلز زرد نیز تنها رشد یک درصدی را طی این مدت تجربه کرد.

  طی سال گذشته میلادی آمریکا، کانادا و استرالیا توانستند با افزایش تولید خود، کاهش تولید طلا در چین را جبران کنند و میزان تولید جهانی این فلز را یک درصد نسبت به سال 2016 افزایش داده و 3 هزار و 150 تن به ثبت رسانند.

  در ادامه با برترین تولیدکنندگان طلا در سال 2017 آشنا شوید:

  چین

  چین با تولید 440 تن طلا توانست علی رغم کاهش تولید 13 تنی نسبت به سال 2016، بیشترین میزان تولید این فلز را در سال 2017 به خود اختصاص دهد. این در حالی است که این کشور بیش از یک دهه است که برترین تولید کننده طلا در جهان است.

  علت کاهش تولید چین در سال گذشته میلادی را دستورالعمل های زیست محیطی عنوان کرده اند.

  استرالیا

  استرالیا دومین کشور تولیدکننده طلا در سال گذشته میلادی است که 300تن طلا تولید کرد و شاهد رشد 10تنی نسبت به سال 2016 بود در حالی که Newcrest Miningکه بزرگترین تولیدکننده طلای این کشور است از کاهش میزان تولید خود در سال 2017 خبر داده بود.

  روسیه

  روسیه با تولید 255تن طلا در رتبه سوم قرار گرفت. این کشور در سال 2016 اعلام کرد که در نظر دارد تولید طلای خود را تا سال 2030 به 400تن افزایش دهد. بنا بر گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا، ذخایر طلای روسیه 5هزار و 500 تن است که پس از استرالیا با 9هزار و 800 تن و افریقای جنوبی با 6هزار تن ذخیره طلا در رتبه سوم جهان جای دارد.

  ایالت متحده امریکا

  این کشور توانست تولید طلای خود را در سال گذشته میلادی به 245 تن برساند و در رتبه چهارم فهرست برترین تولیدکنندگان این فلز زرد بایستد.

  کانادا

  تولید طلای کانادا در سال 2017 به طور چشمگیری افزایش یافته و به 180 تن رسید که این کشور را در رتبه پنجم تولیدکنندگان برتر طلا طی مدت مذکور قرار داد. در سال2016تولید طلای این کشور 165 تن به ثبت رسید که حاکی از رشد 15 تنی در سال 2017 است.

  پرو

  رتبه ششم در تولید طلا متعلق به کشور پرو است که میزان تولید طلای خود را در سال گذشته میلادی 155 تن به ثبت رساند که حاکی از رشد تولید نسبت به سال 2016(153تن) است.

  افریقای جنوبی

  افریقای جنوبی توانست در سال گذشته میلادی 145 تن طلا تولید کند در حالی که در سال 2016 نیز میزان تولید مشابهی داشت. از سال 1980 تولید طلای این کشور 85 درصد کاهش یافت اما با این وجود کماکان در فهرست شرکت های برتر تولیدکننده این فلز زرد قرار دارد.

  مکزیک

  مکزیک دیگر کشور برتر تولیدکننده طلا است که با تولید 110 تن طلا در سال 2017 در رتبه هشتم این فهرست جای گرفت.هنوز اکتشاف معادن وسیع و توسعه معادن در این کشور وجود دارد که امکان حضور این کشور در فهرست تولیدکنندگان برتر این فلز زرد را طی سال های آتی را نیز فراهم می کند.

  ازبکستان

  نهمین رتبه در این فهرست مربوط به ازبکستان است که در سال گذشته میلادی 100تن طلا تولید کرد که شاهد افت 2 تن نسبت به تولید سال 2016 بود. معدن طلای Muruntau که در این کشور واقع شده است یکی از بزرگترین معادن طلای جهان به شمار می رود. در حال حاضر ازبکستان از معادن قدیمی طلا استخراج می کند و سرمایه گذاری چندانی در بخش اکتشاف نداشته است.

  اندونزی

  اندونزی که دهمین کشور برتر تولیدکننده طلا در جهان در سال 2017 است توانست 80تن طلا تولید کند واین جایگاه را به خود اختصاص داد. بزرگترین معدن طلای این کشور معدن گرسبرگGrasberg است که دارای 25میلیون و 800هزار اونس ذخایر طلا و ذخایر بالای مس است.


   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات