دستگیری یک زن فرانسوی به دلیل تخلف معدنی

عصر معدن- وزیر امور خارجه فرانسه گفته با ایران درباره شرایط مربوط به یک شهروند این کشور که ماه اکتبر در جزیره کیش دستگیر شده در تماس است.;

دستگیری یک زن فرانسوی به دلیل تخلف معدنی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از فارس، «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه گفته با ایران درباره شرایط مربوط به یک شهروند این کشور که ماه اکتبر در جزیره کیش به دلیل امضای یک قرارداد غیرقانونی در امور معدنی دستگیر شده در تماس است.

  به نوشته رویترز، «نلی ارین-کامبرول»، یک تاجر زن 59 ساله برای انجام وظایف تجاری خود در زمینه واردات-صادرات به کیش سفر کرده بود و بازداشت او به حال، علنی نشده بود.

  لودریان در جمع قانونگذاران فرانسه گفت: «او به جزیره کیش رفت که جزو خاک ایران است و فاصله چندانی با دبی ندارد. او دستگیر شده و از 21 اکتبر 2018 به دلیل امضای یک قرارداد غیرقانونی و انجام سفر غیرمجاز در زندان است.»

  جزئیات مربوط به دستگیری این شهروند فرانسه اولین بار هفته گذشته افشا شد که دوست و همکار او به رسانه‌های محلی گفت وی به دلیل خرید غیرقانونی طلا بعد از سفر به کیش برای مذاکره بر سر یک قرارداد امور معدنی، بازداشت شده است.

  دوست این شهروند فرانسوی مدعی شده مقام‌های ایرانی برای آزادی وی درخواست 40 هزار یورو کرده است.

  لودریان از ارائه جزئیات بیشتر درباره این پرونده خودداری کرده است.

  وی درباره شهروند بازداشت‌شده فرانسوی گفت: «کارکنان بخش کنسولی توانسته‌اند چندین بار با ایشان دیدار کنند و درباره وضعیت وی بسیار نگران هستند.»

  وزیر خارجه فرانسه گفت: «با خانواده ایشان و مسئولان ایرانی در تماس هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که وضعیت او، ضمن احترام به قوانین ایران، بهبود پیدا می‌کند.»

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار